çim üstü aydınlatmaAçık mekanlar için aydınlatma konusunda solar sistemler yaygın bir kullanım alanı oluşturmaya başladı. Özellikle gün içerisinde güneş alma noktasında problemi olmayan mekanlar için en iyi alternatif solar enerji ile çalışan, yani enerjisini güneşten alan aydınlatma sistemleri oluyor. Bahçeler başta olmak üzere kullanımı çok yaygın. Sağladığı ekonomi ile birlikte bahçenizde masrafsız ve şık bir aydınlatma sistemi kurmaya yardımcı oluyorlar. Özellikle farklı modeller ve oluşturduğu hoş görüntü ile birlikte çim aydınlatma armatürleri daha fazla tercih ediliyor.

 
Çim ekili alanlarınızda aydınlatma yaparak bahçenizin olduğundan çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Müstakil, bahçeli evinizin bahçesi ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun uygun bir planlama sistemi ile birlikte çim üzeri kullanım için elverişli olan armatürleri tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük alanlara sahip olanlar ağırlıklı olarak tercihlerini bu yönde kullanıyorlar. Büyük bahçelerde bu bir zorunluluk değil. Ancak küçük alanlarda büyük lambalar fazla olabiliyor. İstenilenden fazla bir aydınlatma da rahatsız edici olabiliyor. İşte çimenlerin üzerinde kullanılmak için özel olarak tasarlanmış bu armatürler bu şekildeki mekanlarda ideal kullanım sağlıyorlar.
 
Çim Üstü Aydınlatma
 
Çim üstü aydınlatma noktasında estetik yargılar da en az aydınlatma niteliği kadar ön plana çıkıyor. Yani ışığın rengi öne çıkan bir nokta oluyor. Bu konuda genel tercih gün ışığı yönünde. Gözleri yormayan, doğala en yakın ışık daha fazla tercih ediliyor. Özellikle bahçe kullanımlarında da mantıklı oluyor. Ancak bunun yanında renkli uygulamalar da tercih edilmiyor değil. Özellikle bahçelerinde daha şık, farklı bir hava oluşturmak isteyenler renkli çim üzeri kullanım için uygu armatürleri tercih ediyorlar.
 
Çim üzeri armatürler ebatça oldukça küçükler. Ancak bu ışık açısından büyük armatürler kadar ciddi bir enerji sağlamasa da az ışık verdiği anlamına gelmiyor. Sadece uygulama noktasında çimlerin üzerine daha sık bir yerleşim uygulanıyor. Böylece istenilen ışık elde edilmiş oluyor. Kişisel tercihinize bağlı olarak ebatlarda farklılıklar da yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Işık noktasında da belirleyici olacak farklı ürün tercihlerini değerlendirebilirsiniz.

Çimlerinizde kullanmak üzere bireysel olarak çim üstü aydınlatma için özel üretilmiş ürünlerden tercih edebilirsiniz. Uygulaması da oldukça kolay. Sadece istediğiniz yerlere kendi çabanızla yerleştiriyorsunuz. Ancak bu tarz çim aydınlatma tarzı sadece kişisel olarak kullanılmıyor. Oteller, şirketler ve birçok mekanda açık kısımlarda çim üzeri aydınlatma sık olarak tercih ediliyor. Özellikle estetik açıdan güzel sonuçlar verdiğinden daha fazla tercih ediliyor olabilir.

Apartman bahçeleri ve siteler de bu tip aydınlatmaların kullanıldığı bir başka alan. Site bahçelerinde hem sadece çim kaplı bahçe alanlarında, hem de arabaların park edildiği yerlerde sınırların belirli olması açısından kullanılıyor. Bunun yanında site bahçelerinin tüm aydınlatmalarının solar enerji lambaları kullanılarak yapılıyor olduğunu da görüyoruz. Bu tip uygulamalar oldukça basit olsa da ürünleri nereden alacağınız önemli bir nokta.

Şah enerji çim aydınlatma konusunda birçok ürünü satışını yapıyor. Piyasada solar enerji ile çalıştığı söylenen çok sayıda ürün olsa da iyi bir sonuç alabilmek için aydınlatma sektöründe, özellikle solar aydınlatma konusunda tecrübeli ve uzman bir firma ile çalışmalısınız. Şah enerji www.sahenerji.com adresi üzerinden ulaşabileceğiniz, oldukça profesyonel bir sistem. Spesifik olarak bu sistemler üzere çalıştığından gerek ürün, gerekse hizmet kalitesi açısından sizleri kesinlikle pişman etmeyecektir. Firmamız ile aydınlatma ürünlerinizi temin edebilir, mekanlarınıza özel çözümler alabilir, bunun yanında dış mekan aydınlatmaları noktasında birçok açıdan yardım isteyebilirsiniz.