dış mekan aydınlatma armatürleri
 

DIŞ MEKAN AYDINLATMA

Villa veya mekanlarımızın dışını aydınlatmak üzere zevkinize ve dekorasyonunuzuz yapısına göre dış mekan aydınlatma ürünlerinden seçebilirsiniz. Solar lamba seçeneklerimiz enerjisini güneşten alarak gece boyu size ışık sağlayacaktır. Güneş ışığından yararlanarak kendisini dolduran ve size gerekli olan enerjiyi veren armatür ürünlerimizi inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Dış mekanlarınızın aydınlatmalarında güneş enerjisi prensibi ile çalışan aydınlatma ürünleri arasından dekoratif tercihler yapabilirsiniz. Özellikle bahçeleriniz ya da açık alanlarınız için oldukça şık ürünler bulabilirsiniz. Dekoratif ürünlerde kaliteyi yakalamak zor olabiliyor. Özellikle bir aydınlatma ürünü hem çok şık hem de aydınlatma işlevini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor olamıyor mesela. Dış mekan aydınlatma ürünlerinde de aynı durum geçerli. Sürekli bakım gerektiren ürünler ya da arıza çıkaran, istediğiniz performansı sağlamayan ürünler ile karşılaşmışsınızdır. İşte solar aydınlatma ürünlerinde bu durum geçerli değil. Onların arıza yapması neredeyse imkansız. Çünkü içeriğinde bir elektrik tesisatı ya da başka komplike, hassas bir yapı söz konusu değil. Yıllar boyunca hiçbir bakım ve müdahale olmadan, sıfır masraf ile çalışabiliyorlar.

Solar sistemler hayatımıza gireli uzun zaman olsa da bu konuda çok farklı ürünleri daha yeni yeni piyasada bulabiliyoruz. Daha çok sanayi usulü olarak kullanılıyorlardı. Aydınlatma noktasında bireysel kullanımlar da artmaya başladıktan sonra sektörde gelişme gösterdiğini söyleyebiliriz. Özellikle şık ve dekoratif alternatif tasarımları bulacağınız bir tarz da bahçe dekorasyon lambaları üzerine. Eğer bir bahçeniz var ise devamlı olarak aydınlatma için elektrik parası ödemek zorunda değilsiniz. Solar ürünler sizin için bu noktada tamamen tasarruf sağlatacak, kurtarıcı lambalar.dış mekan aydınlatma ürünleri
Bahçe aydınlatmasında dekoratif lamba alternatifleri normal aydınlatma sektörüne paralel gidiyor. Normal, elektrik ile çalışan aydınlatma ürünlerinin hemen hepsinin aynı fiziksel görünüme sahip, güneş enerjisi ile çalışan versiyonları da var. Beğendiğiniz bir bahçe lambasının aynısının güneş enerjisi ile çalışanına sahip olmak istemez misiniz? Bahçe dekorasyon lambalarında tercih edilen tarzlardan biri lambader tipindeki ürünler. Bunlar montajı yapıldıktan sonra rahat bir kullanım sağlıyorlar. Özellikle yüksek olduklarından dolayı aydınlatma potansiyeli de oldukça yüksek. Üzerinde küçük bir panel bulunan bu lambalar güneşten aldığı enerjiyi absorbe ediyorlar. Güneş batımı ile birlikte de lambaya elektrik enerjisine dönüştürerek bunu veriyorlar.

Bu tip ürünler daha çok büyük bahçeler için tercih edilebilir. Daha fazla aydınlatma sağlaması ile de oldukça kullanışlı. Klasik lamba tipinde olanları bulabileceğiniz gibi farklı tasarımları da bulabilirsiniz. Özellikle dekoratif ürünler parklarda ya da bireysel olarak evlerinin bahçesinde kullanmak isteyenler tarafından sık tercih ediliyor. Yol aydınlatması amacı ile de kullanılabiliyorlar. Yol aydınlatması amacı ile kullanılan bir başka ürün tipi ise küçük, yere monte edilen lambalar. Hacimleri oldukça küçük olan bu lambalar yol kenarlarına döşeniyor ve hafif bir aydınlatma sağlıyorlar. Daha az parlaklık isteyenler için harika bir ambiyans oluşturmaya yetiyorlar.

Dış mekan aydınlatmasında led lambalar daha çok tercih ediliyor. Özellikle gün içerisinde depolanmış olan enerjinin daha iktisatlı kullanılması açısından led lambalar güneş enerji sistemlerinde daha kullanışlı oluyorlar. Aydınlatma ihtiyacına göre led lamba kapasitesi ve nitelikleri de değişkenlik gösteriyor. Özellikle maliyet açısından da bunların iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

    Şah Enerji tüm bu ürünleri, bahçe dekorasyon lambaları ve dış mekanlarınız için en ideal çözümler ile hizmet vermekte olan bir firma. Ürünler konusunda kaliteli bir tercih için tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sadece nitelik değil, dekoratif ve tasarım ürünü malzemeler burada bulunabilir. Sadece yer ve yüksek aydınlatmalar değil, hafif aydınlık sağlayan dekoratif çok farklı tarzlarda ürünler mevcut. Bahçelerinizin, teraslarınız ya da büyük balkonlarınızın, her türlü dış mekanlarınızın havasını değiştirmek istiyorsanız güneş enerjisi sayesinde çalışan ürünleri ile bunu tamamen maliyetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.