Solar Aydınlatma

solar aydınlatma ürünleri


Solar sistemler her geçen gün daha farklı mekanlarda kullanılıyor. Elektrik sarfiyatını sıfıra indiren sistemler birçok açıdan oldukça cazip. Gün geçtikçe farklı kullanım şekillerine göre farklı ürünler de piyasada daha fazla bulabiliyoruz. Solar aydınlatma armatürlerinden bahsedecek olursak sokak lambaları son zamanlarda solar sistemlere geçiş yapılan bir ürün tipi olarak tercih ediliyor. Sokak aydınlatmalarında elektrik tasarrufu açısından büyük kolaylık sağladığı için özellikle şebekeye bağlı aydınlatma sistemlerine oranla solar uygulamalar daha fazla ön plana çıkıyor. Özellikle kullanım kolaylığı da bir getirisi. Genel bir merkez tarafından yönetilmeleri de gerekmiyor. Güneş battıktan sonra solar lambalar otomatik olarak devreye giriyorlar.
    Solar lambaların özellikle açılma ve kapanmalarına ihtiyaç olmadığı gibi bakım gibi bir durum söz konusu olmadığı için bu yönden de bir artı oluşturuyorlar. Elektrik tesisatı bulundurmadığı için arızalanma oranı da neredeyse yok denecek kadar az karşılaşılan bir durum. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda herhangi bir maliyeti ya da bakım, tamir gibi bir ihtiyaç durumu ile karşılaşılmıyor. Özellikle şebekeye bağlı olarak çalışan sokak lambaları sık sık değişim gerektirir, arıza gibi durumlar gerçekleşir. Elektrik kesintisi yaşandığında ise otomatik olarak sokak aydınlatmaları da bundan etkilenir. Ancak güneş enerjisi sistemlerinde kesintiler olmaz. Bu yönden alternatifsiz bir uygulama.
    Parklarda da kullanımı çok yaygın olmaya başlayan bir sistem solar aydınlatma. Dışarıda birçok yerde gördüğünüz lambalar güneş enerjisi ile çalışıyor olabilir. Zaten onları klasik lambalardan ayırmanız, çok dikkatli incelememeniz durumunda mümkün değil. Solar Modelleri birebir olarak dahi üretilebildiğinden normal ürünlerinden ayırt edilemiyorlar. Parklarda kullanımı da özellikle bakım açısından kolaylık sağlıyor. Hatta trafik ışıklarında dahi solar lambalar kullanılıyor.
    Bireysel kullanımı da bunlara paralel olarak büyük bir artış içinde. Siz de bahçelerinizde solar lambaları kullanarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu başta maddi açıdan büyük bir oranda tasarruf etmenizi sağlayacak. Elektrik ucuz bir enerji değil. Neden hem maddi külfet içine girip, hem de çevre için yararlı bir kullanım yapmayasınız ki? Eğer bir bahçeniz varsa mutlaka solar aydınlatma ürünlerine göz atmanızı öneriyoruz. Özellikle Şah Enerji olarak bahçe uygulamaları noktasında şık tasarımları müşterilere sunuyoruz. Uygulama açısından da kolaylık sağlayan solar lamba sistemleri ile çok kısa bir süre içerisinde bahçeniz için doğa dostu ve şık bir aydınlatma sistemi kurulumu sağlayabilirsiniz.
    Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma ürünleri gün boyunca güneşten almış olduğu enerjiyi güneş pillerine depolar. Güneş ortadan kaybolduğunda ise bunu dışarıya ışık enerjisi olarak verecek. Bunun için sizin bir talimat vermeniz de gerekmiyor üstelik. Karanlığı hissettiği anda lambalar otomatik olarak devreye girmiş olacak. Solar aydınlatma sistemleri ışığı klasik bir yöntem ile de yanmaz. Hem güneş ışığını kullanır, hem de farklı yöntemler ile enerjiyi akıllı bir şekilde dağıtır.
    Lambaların çalışma mantığı ve yapısı eldeki enerjiyi daha fazla ışık saçacak şekilde yaymak yönündedir. Lambalarda ışığı kıran ve dağıtan bir yapı mevcuttur. Bu çalışma mantığı sayesinde sabah saatlerine kadar ışık saçmaya devam eder. Güneşi tekrar gördüğünde ise yine gündüz moduna geçer ve enerji depolama işlevine tekrar başlar. Bu sistem bu şekilde sürekli olarak tekrarlanır ve bakım, arıza gibi durumlar söz konusu olmaz. Siz de böyle bir sistemi kendi mekanlarınıza taşımak solar aydınlatma ürünlerine sahip olmak isterseniz www.sahenerji.com internet adresi üzerinden en iyi hizmet ve ürün kalitesi için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.


     Solar Aydınlatma - Solar Aydınlatma Modelleri - Solar Aydınlatma Fiyatları